Konkurs – Czyste Powietrze Pomorza 2017

W związku z konkursem realizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pn.: „Czyste powietrze Pomorza” (edycja 2017).

Gminy woj. Pomorskiego zachęcają swoich mieszkańców do składania wniosków o przyznanie dotacji na likwidację pieców i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich rozwiązaniami bardziej przyjaznymi dla środowiska.

O dofinansowanie na modernizację źródeł ciepła, za pośrednictwem Urzędu Miejskiego lub Gminnego mogą ubiegać się właściciele budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych, w których aktualnie użytkowane są piece lub kotły węglowe.

Dofinansowanie mogą uzyskać te inwestycje, które będą polegały na likwidacji kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich: podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej, pompą ciepła, kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym lub biomasą (pelletem),

Przewidywana wysokość dofinansowania wyniesie do 35% kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż:

• 5. 000 zł na montaż kotła opalanego gazem, olejem opałowym lub na biomasę dla budynku jednorodzinnego,

• 12. 500 zł na montaż kotła opalanego gazem, olejem opałowym lub na biomasę dla budynku wielorodzinnego,

• 30. 000 zł na jeden węzeł cieplny o mocy do 30 kW przy podłączeniu do miejskiej sieci ciepłowniczej,

• 50. 000 zł na jeden węzeł cieplny o mocy powyżej 30 kW przy podłączeniu do miejskiej sieci ciepłowniczej,

•10. 000 zł na montaż pompy ciepła,

W ramach realizacji projektu mieszkańcy Gmin woj. Pomorskiego mogą dodatkowo uzyskać dofinansowanie z budżetu swojej Gminy, ale nie więcej niż 5% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Realizacja inwestycji w terminie nieprzekraczalnym do 15.12.2017 r.

Do konkursu mogą być zgłaszane tylko zadania nierozpoczęte, dla których zostanie wykonana dokumentacja fotograficzna stanu istniejącego wykonana przez przedstawiciela Urzędu Miejskiego lub Gminnego.

Bliższych informacji udzielą wam Gminni urzędnicy, dzwońcie, pytajcie się, terminy składania wniosków są różne, to zależy od gminy, w niektórych gminach termin składnia wniosków kończy się 15.04.2017 a w innych z końcem kwietnia.

Poznaj 5 Sekretów Doboru Kotła, Dowiedz się na co Zwrócić Uwagę Kupując Kocioł Centralnego Ogrzewania,
>>> Kliknij Ten Link i Odbierz Bezpłatny Ebook >>>

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rekuperacja czy wentylacja grawitacyjna?

Czy wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest lepsza od grawitacyjnej?   Zanim odpowiemy na to pytanie, zastanówmy się, czym ogólnie...

Zamknij