+48 503 455 565

SPEŁNIAMY TWOJE MARZENIA O PRZYTULNYM I ZDROWYM DOMU...

Centralny odkurzacz

Ludzie lubią stawiać na nowoczesne rozwiązania, które zapewnią im zdrowsze otoczenie, oraz komfort  i wygodę z używania różnych przedmiotów. Dlatego w naszej ofercie posiadamy wspaniały centralny odkurzacz znanej firmy Cyclo Vac.

Centralny odkurzacz jest wspaniałą alternatywą dla tradycyjnych odkurzaczy i maszyn czyszczących. Zdobywa coraz większe uznanie na rynkach całego świata, dzięki swoim licznym zaletom.

Montaż centralnego odkurzacza we własnym domu znacznie ułatwi i usprawni domowe obowiązki. Dzięki niemu będziesz je wykonywać w ciszy, szybko i łatwo, bez zbytniego wysiłku. Warto, więc skorzystać z oferty naszej firmy i poznać ją bliżej.

Z jakich elementów składa się system centralnego odkurzania?

  • Jednostka centralna; to nic innego tylko odkurzacz centralny, który jest na stałe montowany w pomieszczeniu gospodarczym, garażu czy piwnicy. Dzięki wyposażeniu w odpowiedni zbiornik, może zasysać zanieczyszczone powietrze.
  • Instalacja rurowa; jest wykonywana z rur PCV 2-calowych. Jej funkcja polega na transporcie zanieczyszczeń z punktów ssących do jednostki centralnej. Instalacja może być poprowadzona w różnych miejscach, takich jak ściany, przestrzenie techniczne czy też różnego rodzaju posadzki.
  • Punkty ssące; mogą występować w różnej postaci, często punkty ssące to szufelka automatyczna, zasobnik z wężem ssącym VROOM lub z gniazdo w grderobie lub łazience SPOT, gniazdo ssące do podłączenia elastycznego węża, albo gniazdo RetraFlex.

Zalety centralnego odkurzacza

  • Komfort przebywania w mieszkaniu gdzie jest tylko świeże, czyste powietrze, bez kurzu, zanieczyszczeń, alergenów.
  • Wąż ssący ma lekką konstrukcję, by zapewnić jak największą wygodę jego użytkownikom.
  • Hałas urządzenia jest zredukowany praktycznie do zera, gdyż jest umiejscowiony z dala od pomieszczeń mieszkalnych i często użytkowanych.
  • Długoterminowa inwestycja na kilkanaście, nawet kilkadziesiąt lat wynikająca z niezawodności jednostek centralnych.
  • Moc ssąca jednostki centralnej, jest nawet pięć razy większa od odkurzacza tradycyjnego.
  • Moc ssąca nie maleje w trakcie używania, jest przez cały czas pracy tak samo intensywna.

Najlepsze systemy centralnego odkurzania

system RetraFlex; ten system polega na chowaniu w ścianie nawet bardzo długiego węża, dzięki czemu jest on zawsze w zasięgu i wszędzie dosięga. Jego ogromnym atutem jest to, że po skończonej pracy samoistnie chowa się w ścianę, więc nie wymaga od nas żadnego wysiłku. Cały system może działać dzięki wbudowanemu w ścianę rurociągowi. W niektórych przypadkach może on się także znaleźć w posadzce, w zależności od potrzeb i wymagań użytkowników. Należy jednak pamiętać, że po wyciągnięciu węża, należy nacisnąć dźwignię znajdującą się w gnieździe ssącym, aby unieruchomić wąż w danej pozycji.

system Vroom (kaseta z wężem); w tym systemie kaseta z zasobnikiem z wężem ssącym, może być zamontowana w dowolnym miejscu. Najczęściej wybiera się szafkę pod zlewem, spiżarni, garażu, we wszystkich miejscach w domu, z których się często korzysta. Urządzenie pracujące w tym systemie poradzi sobie z każdym zabrudzeniem, z piaskiem, żwirem, szkłem, karmą dla zwierząt, artykułami sypkimi wykorzystywanymi w kuchni itp. W tym systemie wąż także dzięki mocy ssącej, po skończonej pracy sam wraca do zasobnika.

Zdobądź katalog lub darmową wycenę. Kliknij poniżej !